אודות

 

הישיבה שואפת לתת מענה לנערים שמלאים בכוחות חיים המבוססים על רמה תורנית ותרבותית גבוהה מכל רחבי הארץ. החינוך בישיבה מבוסס על השילוב בין תורה,חקלאות ולימודי בגרות. הישיבה עומדת על שלשה דברים:

  • תורה

יסוד היסודות ועמוד התווך של בניין הנפש של הנער הוא לימוד התורה. "כי הם חיינו ואורך ימינו ובהם נהגה יומם ולילה". אנו משתדלים בישיבה שפס' זה יהיה נר לרגלינו ומתוך כך להעביר לתלמידנו כי כל תוקף עניינה של הישיבה מתחיל ונגמר בתורה. אנו מאמינים כי התורה היא תורת חיים-שמקיפה את צדדי החיים ולשם אנו מכוונים לחנך את בחורי הישיבה.

 

  • חקלאות

החקלאות היא טבעית לאומה הישראלית. מתוך זה אנו ניגשים לעבודת העמל ומבקשים, דרך המפגש עם אדמת הארץ, לבנות נפש עמלנית, חרוצה, מלאה ברעננות לעבודת הבורא, לשמחת חיים ובעיקר לשמירה על פשטות ובריאות לאור ההתמודדות התרבותית בדורנו.

עבודת החקלאות בישיבה נשענת על היחס המיוחד שהקדישו גדולי ישראל לעבודת האדמה ומתוך מפגש זה יוצאים מידי בוקר הבחורים לעבוד בשטחי הנגב המערבי במגוון עבודות שונות, מאתגרות ומיוחדות.

 

  • לימודים

אנו מזהים את הצורך ואת המציאות שבה תלמידים רוצים לצאת עם תעודת בגרות. כחלק מההכשרה המעשית של האדם לחייו הבוגרים ראינו לנכון לעשות מאמצים גדולים והשקעת משאבים גדולה מאוד על מנת לסייע ביד הבחורים להוציא תעודת בגרות ראויה, ע"י ליווי צמוד של מורים מנוסים ומסורים מאוד המשקיעים את מיטב זמנם ומרצם ומתוך אהבה גדולה ואמון גדול בתלמידנו.

 

 

 

accessibility