לימודי התיכון

ישיבת "רגבים בנגב"  משלבת עבודה חקלאית בשעות הבוקר עם לימודים לבגרות מלאה בשעות הצהריים ואחר הצהריים.

אנו מאמינים, ואף רואים בפועל, ששילוב זה אינו פוגע ברמת הלמידה של התלמידים וברמת ההישגים שלהם, ואצל חלק מהם הוצאת המרץ באופן מעשי בשעות הבוקר אף משפרת את יכולת הלמידה.

לימודי התיכון ותעודת הבגרות מהווים מבחינתנו כלי חינוכי חשוב  בפיתוח תכונות העמל , ההתמדה ולקיחת האחריות של הנער על חייו.

תכונות אלו באות לידי ביטוי בכל חלק מחלקי היום ובכלל זה גם בתחום הלימודי.

אנו מאמינים שכל דבר צריך להיעשות בצורה רצינית ויסודית וכך גם יחסנו ללימודי התיכון וההכנה לבגרות. הלימוד מתקיים בקבוצות קטנות יחסית בליווי מורים מקצועיים ומסורים.

מעבר לנקודה עקרונית זו , אנו יודעים שתעודת הבגרות מהווה פעמים רבות במדינת ישראל  "כרטיס כניסה" לעבודה וללימודי המשך ואנו רוצים לתת לתלמידנו את האפשרויות הללו.

מסלול הלימודים בישיבה  מכוון לבגרות עיונית מלאה . ישנה תכנית רב שנתית מסודרת  ליישום כל הדרוש כדי לסיים עם תעודת בגרות מלאה ומכובדת.

יחד עם זאת חשוב לומר שאיננו "רודפים" אחרי יחידות בגרות נוספות שיעמיסו על החבר'ה עומס מיותר . כל מה שמחויב נעשה ומעבר לכך אנו מאפשרים למי שרוצה ומסוגל למצות את יכולותיו לעשות גם יחידות נוספות בתנ"ך , מתמטיקה ואנגלית. 

התוכנית בנויה באופן מדורג ומאוזן המחלק את העומס בין כיתות ט-יב , כך שלאחר כיתה ט בה נכנסים להווי הישיבה ולסדריה ובנוסף הכיתה מתגבשת בצדדים רבים , בכיתה י מתחילים את מסלול הבגרויות בכניסה "רכה" של יחידות בגרות שהציון עליהם ניתן ע"י הישיבה. כניסה זו גורמת בד"כ להתחלה ברגל ימין , לציונים נאים ולהעלאת הביטחון העצמי של התלמיד ביכולותיו.

לאחר מכן בכיתות יא-יב  ,העומס הלימודי עולה ומצטרפות גם בחינות חיצוניות של משרד החינוך.

בישיבה קיימות כל רמות הלימוד באנגלית (3,4,5 יחידות) ובמתמטיקה (3,4 יחידות) ומגמת הלימוד לעת עתה היא – מדעי החקלאות. 

העובדה שכיתות האם קטנות (עד 22-24 תלמידים) גורמת לכך שבפיצול לקבוצות מספר התלמידים קטן מאד, מה שמעלה את רמת הלמידה והמענה הממוקד עבור כל תלמיד.

מספרם המועט של התלמידים מאפשר לנו לעקוב ביסודיות אחר מצבו הלימודי של כל תלמיד, ובמקרי הצורך לדבר ולעודד את התלמיד כדי שיצליח.

חשוב לדעת: אין בישיבה  כיתה מקדמת, ואין לנו יכולת לתת מענה לימודי ראוי לתלמידים הזקוקים לכיתה כזו.

בברכה.

יוסי בוסקילה – מנהל התיכון

accessibility